Kontakt

Find kontaktoplysninger til Sprogcenter Randers og medarbejderne, herunder bl.a. koordinatorerne for de forskellige danskuddannelser.

Du kan komme i kontakt med kontoret alle hverdage fra kl. 07.45-13.45.

Sprogcenter Randers
Vestergade 34, 8900 Randers C

Tlf.: 8915 7700
E-mail: sprogcenter@randers.dk

CVR Nr: 2918 9668
EAN Nr: 5798004296608

Personale

Centerchef
Torben Bugge
Tlf.: 8915 1080
E-mail: torben.bugge@randers.dk

Souschef
Hanne Haahr Jensen
Tlf.: 8915 7704
E-mail: hanne.haahr.jensen@randers.dk

Vejleder/Koordinator Danskuddannelse 1
Pia Hamerslag
Tlf.: 8915 7721
E-mail: pia.elisabeth.hamerslag@randers.dk

Vejleder/Koordinator Danskuddannelse 2
Lisbeth Carøe
Tlf.: 8915 7708
E-mail: lisbeth.caroe@randers.dk

Vejleder/Koordinator Danskuddannelse 3, FVU og OBU
Charlotte Schardelmann
Tlf.: 8915 7707
E-mail: charlotte.schardelmann@randers.dk

Vikarsætter
Helen Kristensen Kornum
Vikar-tlf.: 5156 2002
E-mail: helen.kristensen.kornum@randers.dk

Skolementor (Mandag, tirsdag og onsdag 07:30 til 15:00)
Maria Sjøqvist
Tlf.: 8915 7713 eller 2130 7067
E-mail: maria.sjoqvist@randers.dk

Eksamens ansvarlig
Britt Lægsgaard
Tlf.: 6172 7017
E-mail: brit0673@sprogcenterranders.dk